POSZERZAJ HORYZONTY #3

praca nad sobą - wartościowe linki

Styczeń dobiega końca. Nie wiem kiedy to się stało. Dopiero co witaliśmy Nowy Rok, a już pierwszy miesiąc za nami. Dla wielu z nas był to czas ustalania celów na 2016 rok i podsumowania poprzedniego roku.

Dla mnie mijający miesiąc był bardzo pracowity. U mnie w pracy to jeden z najgorszych okresów w roku. Totalnie urwanie głowy. Codziennie po przyjściu do domu zastanawiałam się jak się w ogóle nazywam. Żyłam z jednej strony bardzo intensywnie, a z drugiej udało mi się trochę zwolnić. Zamiast ustalać nie wiadomo jakie plany postanowiłam wsłuchać się w siebie. Dać sobie każdego dnia chociaż odrobinę czasu na relaks i na robienie tego, co lubię. Zaczęłam też medytować. To był miesiąc dość intensywnej pracy wewnętrznej. Miesiąc, który przyniósł pozytywne efekty, takie jak wyciszenie, poprawa koncentracji i mniejsza podatność na stres. W końcu przestałam mieć problemy z zasypianiem i zdecydowanie lepiej śpię niż wcześniej.

Dziś już standardowo jak co miesiąc dzielę się z Wami wartościowymi linkami znalezionymi w sieci. Część z nich dotyczy pracy nad sobą i uważności, czyli tematów, które w ostatnim czasie były mi dość bliskie.

W takim razie zapraszam Was do czytania 🙂

Raz jeszcze o uważności – ostatnio pisałam o tym, co może dać nam praktyka uważności. Jeśli nie do końca orientujecie się czym tak naprawdę jest, a czym nie jest uważność polecam Wam rzeczowy i w bardzo przystępny sposób napisany artykuł w naTemat.pl. Po jego przeczytaniu sami będziecie mogli zweryfikować czy praktyka uważności jest czymś dla Was.

Czego chcesz od życia? To niewłaściwe pytanie. O wiele ważniejsze brzmi... – ciekawy i dający do myślenia artykuł w portalu Wysokie obcasy. Wy wiecie czego chcecie od życia? A czy sama świadomość wystarczy?

Design your life – u Aleksandry bardzo rzeczowy zbiór kwestii, które pomogą Wam w planowaniu, organizowaniu i przede wszystkim realizowaniu tego, na czym najbardziej Wam zależy. Polecam przeczytanie obydwu części wpisu 🙂

Jak pokochać siebie – u Ehdi wpis, który porusza niebywale ważne kwestie. Polecam go zarówno tym, którzy mają problemy z samoakceptacją i poczuciem własnej wartości, jak i tym, którzy pracują nad sobą albo nawet mają wrażenie, że wiele rzeczy udało się im już w sobie „ponaprawiać”.

Pokochaj swoje wewnętrzne dziecko – bardzo rzeczowy wpis na temat pracy ze swoim wewnętrznym dzieckiem. To kolejny artykuł, który pomoże Wam w pracy wewnętrznej i pokochaniu siebie. Nie zrażajcie się nazwą portalu, wpis jest naprawdę bardzo dobry 🙂

Jak spełniać marzenia. Metoda: Radykalna manifestacja marzeń – niedawno przy okazji wpisu o tym dlaczego przyciągamy do siebie nieodpowiednie osoby pisałam Wam o metodzie radykalnego wybaczania. Teraz podrzucam Wam wpis na temat radykalnej manifestacji marzeń – techniki stworzonej przez tego samego autora Colina Tippinga, podobno bardzo skutecznej. Czy faktycznie – nie wiem, ale z pewnością warto dowiedzieć się trochę więcej na ten temat. Ja planuję przeczytanie książki.

Jak przyciągnąć pieniądze – czy pieniądze spadają z nieba? Na pewno nie. Ale trzymając się utartych schematów myślenia nie mamy co liczyć na to, że nagle zaczniemy mieć ich więcej. Więc może warto zmienić myślenie? 🙂

Jak medytować i po co to robić – w zeszłym tygodniu pisałam o swoich doświadczeniach z medytacją. U Anety znajdziecie kilka wskazówek odnośnie medytacji.

Jak przygotować się do związku: 5 nieoczywistych rad – czy można przygotować się na nowy związek i sprawić, żeby był lepszy od poprzedniego? U Gosi znajdziecie odpowiedź na te pytania.

Biegnąca z wilkami – na koniec mój hit numer jeden. Książka Clarissy Pinkoli Estes – „Biegnąca z wilkami”. Właśnie dziś skończyłam ją czytać. Zajęło mi to miesiąc, bo książka jest dość gruba i warto dać sobie czas na jej przeczytanie. Ale zdecydowanie warto to zrobić. To pozycja, którą powinna przeczytać każda kobieta!

Przyjemnego czytania!

Dajcie znać, jeśli któryś wpis przypadł Wam do gustu. A może Wy natknęliście się na jakieś ciekawe wpisy dotyczące pracy nad sobą? Jeśli tak, koniecznie podlinkujcie w komentarzach.


Mogliście przegapić u mnie:

Za czym tak ciągle gonisz?

Dlaczego przyciągam do siebie nieodpowiednie osoby?

Kulejesz w angielskim? Jest na to sposób!

Okiełznaj małpi umysł – czyli jak wyciszyć myśli.