7 KANAŁÓW NA YOUTUBE, KTÓRE WARTO ZNAĆ

kanały na youtube, które warto znać

Należę do osób, które uwielbiają czytać i również w ten sposób najlepiej przyswajam wiedzę. Jednak wiem, że wielu z Was, zamiast czytać, dużo bardziej woli coś obejrzeć lub posłuchać. Dlatego postanowiłam, że dziś podzielę się z Wami listą kanałów na YouTube, które warto znać.

Nie wszystkie kanały będą typowo „rozwojowe”. Jednak w każdym z nich znajdziecie filmy, z których na pewno wyciągniecie coś dla siebie. Dzięki filmom, jakie tam znajdziecie łatwiej Wam będzie wprowadzić do swojego życia więcej równowagi, zyskać więcej samoakceptacji i pewności siebie. Tak więc, żeby  nie przedłużać, poniżej lista kanałów na YouTube, które warto obejrzeć.

Kanały na youtube, które warto znać:

1. Mateusz Grzesiak

Mateusza Grzesiaka chyba nie muszę Wam przedstawiać, bo podejrzewam, że większość z Was spotkała się już kiedyś z jego osobą. Nawet ja kilkakrotnie go polecałam. Mateusz ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Ja osobiście uważam, że z jego filmów, książek i szkoleń można wyciągnąć bardzo dużo dla siebie. Na jego kanale znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań – m.in. jak radzić sobie z emocjami, jak zyskać pewność siebie, jak się zmotywować. Mateusz przeprowadza również wywiady z ludźmi sukcesu, a także porusza tematy sukcesu i relacji.

2. Beata Pawlikowska

Na kanale Beaty Pawlikowskiej można znaleźć zarówno filmiki z jej podróży po różnych zakątkach świata, jak również typowo „rozwojowe” filmy, poświęcone konkretnym tematom. Cechą charakterystyczną wszystkich filmików jest duża prostota, a jednocześnie ogromna mądrość życiowa. Beata Pawlikowska nie boi się też poruszać tematów trudnych, życiowych, takich, których próbujemy unikać. Potrafi dać do myślenia.

3. Rozwojowiec

Rozwojowiec to chyba najpopularniejszy kanał o rozwoju osobistym w Polsce. I nic dziwnego, bo na tym kanale można znaleźć mnóstwo porad, ciekawostek, naukowo opracowanych metod i interesujących wyników badań. Wszystko przedstawione w formie krótkich prezentacji, zawierających kwintesencję tematu. Dzięki tym prezentacjom można pogłębić swoją wiedzę oraz wykorzystać ją w praktyce.

4. Sukces.pl

Przyznam, że ten kanał odkryłam całkiem niedawno. Jego twórcą jest Jacek Wiśniowski – autor bloga Mistrz Motywacji, przedsiębiorca, który sukces osiągnął głównie dzięki działalności opartej na internecie.  Na jego kanale znajdziecie filmy związane z biznesem, a także dużo motywacji, zarządzania czasem i pokonywania swoich ograniczeń.

5. Lustro

Lustro nie jest typowym kanałem o rozwoju osobistym. To seria wywiadów ze znanymi osobami, przeprowadzanych przez  Paulinę Młynarską. W tych wywiadach można poznać „prawdziwą twarz” głównych bohaterów. Zarówno dosłownie – bohaterki zmywają makijaż, jak również w przenośni – dowiadujemy się więcej na temat życia głównych bohaterów, ich stosunku do siebie, słabości, kulisów ich sławy i prywatnego życia. Dzięki ciekawej formule z wywiadów można zaczerpnąć mnóstwo inspiracji i motywacji.

6. Mimiikonn

Tym razem anglojęzyczny kanał. I zarazem mój ulubiony. Śledzę go już od kilku lat. Urzekła mnie osobowość Mimi, jej energia i podejście do życia. Mimi jest zwykłą dziewczyną pochodzącą z Azerbejdżanu, która osiągnęła naprawdę duży sukces i można powiedzieć, że żyje życiem swoich marzeń. Na jej kanale można znaleźć sporo filmów związanych z tematami budowania pewności siebie, równowagi w życiu, wdzięczności i szczęścia. Poza tym Mimi kręci vlogi, dzięki którym można poznać również jej prywatne życie.

7. Marie TV

Kolejny anglojęzyczny kanał, który bardzo lubię i oglądam już od dawna. Mari Forleo w swoich filmach odpowiada na pytania widzów oraz przeprowadza wywiady z osobami, które osiągnęły sukces. Ten kanał to forma internetowej telewizji, poświęconej tematom rozwoju osobistego, szczęśliwego zrównoważonego życia i biznesu.

To moje propozycje. A jakie ciekawe kanały na YouTube Wy polecacie?