7 KANAŁÓW NA YOUTUBE, KTÓRE WARTO ZNAĆ

kanały na youtube, które warto znać

Należę do osób, które uwielbiają czytać i również w ten sposób najlepiej przyswajam wiedzę. Jednak wiem, że wielu z Was, zamiast czytać, dużo bardziej woli coś obejrzeć lub posłuchać. Dlatego postanowiłam, że dziś podzielę się z Wami listą kanałów na YouTube, które warto znać.

Nie wszystkie kanały będą typowo „rozwojowe”. Jednak w każdym z nich znajdziecie filmy, z których na pewno wyciągniecie coś dla siebie. Dzięki filmom, jakie tam znajdziecie łatwiej Wam będzie wprowadzić do swojego życia więcej równowagi, zyskać więcej samoakceptacji i pewności siebie. Tak więc, żeby  nie przedłużać, poniżej lista kanałów na YouTube, które warto obejrzeć.

Kanały na youtube, które warto znać:

1. Mateusz Grzesiak

Mateusza Grzesiaka chyba nie muszę Wam przedstawiać, bo podejrzewam, że większość z Was spotkała się już kiedyś z jego osobą. Nawet ja kilkakrotnie go polecałam. Mateusz ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Ja osobiście uważam, że z jego filmów, książek i szkoleń można wyciągnąć bardzo dużo dla siebie. Na jego kanale znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań – m.in. jak radzić sobie z emocjami, jak zyskać pewność siebie, jak się zmotywować. Mateusz przeprowadza również wywiady z ludźmi sukcesu, a także porusza tematy sukcesu i relacji.

2. Beata Pawlikowska

Na kanale Beaty Pawlikowskiej można znaleźć zarówno filmiki z jej podróży po różnych zakątkach świata, jak również typowo „rozwojowe” filmy, poświęcone konkretnym tematom. Cechą charakterystyczną wszystkich filmików jest duża prostota, a jednocześnie ogromna mądrość życiowa. Beata Pawlikowska nie boi się też poruszać tematów trudnych, życiowych, takich, których próbujemy unikać. Potrafi dać do myślenia.

3. Rozwojowiec

Rozwojowiec to chyba najpopularniejszy kanał o rozwoju osobistym w Polsce. I nic dziwnego, bo na tym kanale można znaleźć mnóstwo porad, ciekawostek, naukowo opracowanych metod i interesujących wyników badań. Wszystko przedstawione w formie krótkich prezentacji, zawierających kwintesencję tematu. Dzięki tym prezentacjom można pogłębić swoją wiedzę oraz wykorzystać ją w praktyce.

4. Sukces.pl

Przyznam, że ten kanał odkryłam całkiem niedawno. Jego twórcą jest Jacek Wiśniowski – autor bloga Mistrz Motywacji, przedsiębiorca, który sukces osiągnął głównie dzięki działalności opartej na internecie.  Na jego kanale znajdziecie filmy związane z biznesem, a także dużo motywacji, zarządzania czasem i pokonywania swoich ograniczeń.

5. Lustro

Lustro nie jest typowym kanałem o rozwoju osobistym. To seria wywiadów ze znanymi osobami, przeprowadzanych przez  Paulinę Młynarską. W tych wywiadach można poznać „prawdziwą twarz” głównych bohaterów. Zarówno dosłownie – bohaterki zmywają makijaż, jak również w przenośni – dowiadujemy się więcej na temat życia głównych bohaterów, ich stosunku do siebie, słabości, kulisów ich sławy i prywatnego życia. Dzięki ciekawej formule z wywiadów można zaczerpnąć mnóstwo inspiracji i motywacji.

6. Mimiikonn

Tym razem anglojęzyczny kanał. I zarazem mój ulubiony. Śledzę go już od kilku lat. Urzekła mnie osobowość Mimi, jej energia i podejście do życia. Mimi jest zwykłą dziewczyną pochodzącą z Azerbejdżanu, która osiągnęła naprawdę duży sukces i można powiedzieć, że żyje życiem swoich marzeń. Na jej kanale można znaleźć sporo filmów związanych z tematami budowania pewności siebie, równowagi w życiu, wdzięczności i szczęścia. Poza tym Mimi kręci vlogi, dzięki którym można poznać również jej prywatne życie.

7. Marie TV

Kolejny anglojęzyczny kanał, który bardzo lubię i oglądam już od dawna. Mari Forleo w swoich filmach odpowiada na pytania widzów oraz przeprowadza wywiady z osobami, które osiągnęły sukces. Ten kanał to forma internetowej telewizji, poświęconej tematom rozwoju osobistego, szczęśliwego zrównoważonego życia i biznesu.

To moje propozycje. A jakie ciekawe kanały na YouTube Wy polecacie?

20 Comments

  1. Wiesz.. ja nigdy na youtube nie szukałam tego typu kanałów. Sama najbardziej lubię Paulinę z Mówiąc inaczej, Polimaty, Naukowy Bełkot i Arlettę Witt. 🙂

  2. Większość z polecanych kanałów kojarzę, no poza tymi anglojęzycznymi, ale to z chęcią do nadrobienia 😉 Mnie ostatnio trochę brakuje czasu na oglądanie YouTuba, a gdzie tu jeszcze znajdowanie nowych kanałów, dlatego takie inspiracje są zawsze mile widziane 😉

    • Ja większość z kanałów poznałam zupełnie przypadkiem 🙂 A oglądam zazwyczaj podczas prasowania i tego typu czynności 😉

  3. Niestety, ale nie kojarzę chyba żadnego z wymienionych przez Ciebie kanałów. Również należę do osób, które uczą się czytając. Nie przepadam za oglądaniem filmików na youtube, no chyba że takich z przepisami albo ćwiczeniami/treningami 🙂

  4. Nie oglądam żadnego kanału na bieżąco i z tych wymienionych przez Ciebie nie znam chyba żadnego… Pawlikowską śledzę na fb, tam też czasami wrzuca filmiki:) polecam za to „Po cudzemu”- wiele ciekawostek na temat j.angielskiego:)

  5. Sylwia, dziekuje, zupelnie nie znam tych kanalow, o niektorych co prawda slyszalam, ale jeszcze nie dotarlam, niemniej stwierdzam ostatnio, ze coraz bardziej wole sluchac, bo wtedy np moge wykonywac inne rzeczy, np cwiczyc. Cwiczyc do motywujacej pogadanki? Nie jest zle. Pozdrawiam serdecznie Beata

  6. Super zestawienie. Widzę ,że mamy podobny gust, wymieniłaś dokładnie wszystkie moje ulubione kanały, które śledzę. Najbardziej jednak lubię Mimi Ikon jej osoba jest , jej życie i nastawienie do ludzi i świata jest dla mnie dużą inspiracją. Zawsze kiedy mam gorszy dzień oglądam jej filmik i od razu mi lepiej. Pozdrawiam, Monika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.