POSZERZAJ HORYZONTY #4

Inspirujące linki

Dziś mam dla Was porcję ciekawych i inspirujących wpisów. Już dość dawno nie polecałam niczego na łamach swojego bloga. Przyznam, że trochę zaniedbałam blogosferę na korzyść realnego życia i korzystania z uroków lata. Jednak w międzyczasie w moich zakładkach znalazły się inspirujące linki z wartościowymi i godnymi polecenia tekstami, które mogą posłużyć wielu z Was.

Tak więc nie przedłużam, tylko biorę się do polecania 🙂

14 rzeczy, które może zrobić każdy mężczyzna budując trwały związek z kobietą  – trafny tekst, pisany męskim okiem, który powinien przeczytać każdy mężczyzna, który pragnie zdobyć upragnioną kobietę i zbudować z nią satysfakcjonujący związek. Pozwoli to uniknąć wielu błędów, które mężczyźni tak często popełniają w relacji z kobietami.

Mam 30 lat i jestem sama – tym razem mój wpis, który powstał za sprawą presji środowiska, jaką zaczęłam na sobie odczuwać. Bycie singielka po 30-tce nie jest łatwe, trzeba liczyć się z komentarzami i naciskami ze strony bliskich. Do tego dochodzi presja, związana z upływającym czasem i strachem przed samotnością. W takiej sytuacji bardzo łatwo przestać wierzyć w siebie lub wejść w związek z nieodpowiednim partnerem. Jak tego uniknąć i wykorzystać singielski stan z jak największą korzyścią dla siebie? Odpowiedź we wpisie.

Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi – idealny tekst dla wszystkich tych, którzy poszukują szczęścia w życiu. Prowadzone przez 75 lat badania jednoznacznie wskazują, co jest głównym czynnikiem naszego szczęścia i satysfakcji.

Możesz mieć wszystko. Ale nie wszystko naraz. Czyli ustalanie priorytetów – jeśli masz tendencje do brania sobie na głowę zbyt wielu obowiązków i lubisz chwytać wiele srok za ogon nie licz na to, że staniesz się „hiperczłowiekiem”. Za to koniecznie przeczytaj ten tekst i naucz się ustalać priorytety.

Jak zmienić nawyki – darmowe wsparcie – na blogu mimookoliczności.pl garść wskazówek na temat zmiany nawyków. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany w swoim życiu, jednak nie wiesz jak lub nie potrafisz wytrwać dłużej niż kilka dni w nowym postanowieniu materiały dostępne na stronie z pewnością Ci się przydadzą 😉

5 powodów, dla których warto być ofiarą – czy przypadkiem nie wchodzisz w rolę ofiary? A może w Twoim otoczeniu jest ktoś, kto przyjmuje taką strategię? Wielu z nas wchodzi w rolę ofiary, nie do końca zdając sobie z tego sprawę. Niestety stawiając się w pozycji ofiary wcale nie zyskujemy, a wiele tracimy. Dlatego warto zadać sobie kilka pytań i uświadomić sobie, czy i Ty nie stawiasz się w pozycji ofiary?

Niezwykła podróż. Najważniejsze dwa pytania w Twoim życiu – dający do myślenia i otwierający oczy tekst, który zabierze Cię w podróż, która pozwoli Ci odpowiedzieć sobie na dwa bardzo ważne pytania.

5 zachowań, które niszczą nam życie. Sprawdź czy nie jesteś dla siebie toksyczna – świetny, wiele uświadamiający artykuł na stronie ohme.pl, w którym dowiesz się, jak dobrze znane Ci zachowania mogą mieć toksyczny wpływ na Ciebie, Twoje związki i relacje.

Nie zasługujesz na miłość i szacunek – czy można wierzyć we własne siły nie mając poczucia własnej wartości? Jak budować poczucie własnej wartości? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w powyższym wpisie.

10 rzeczy, których nauczyła mnie Cheryl Strayed – na koniec coś do poczytania. Na blogu Mileny  recenzja książki Cheryl Strayed „Dzika droga. Jak odnalazłam siebie”, która z pewnością niejedną osobę zachęci do jej przeczytania. Mnie zachęciła, bo to historia z cennym przekazem, pokazująca na przykładzie autorki, jak odnaleźć własną drogę życiową, jak przezwyciężyć swoje słabości i osiągnąć to, czego się pragnie. Powstała również ekranizacja książki, więc jest też alternatywa dla tych, którzy nie bardzo lubią czytać 🙂

Przyjemnego czytania! 🙂

 

 • O widzę tu kilka ciekawych wpisów, które chętnie przeczytam 🙂

 • Zabieram się za czytanie! 🙂

 • Bardzo inspirujące teksty… siadam z herbatką i czytam 🙂 ! Dzięki!

 • Znalazłam kilka tekstów dla siebie, w tym ten o byciu singielką po trzydziestce. Zaraz biorę się za czytanie 🙂

 • Ciekawe polecenia. Szczególnie jestem ciekawa tego tekstu o zmianie nawyków – to coś dla mnie 🙂 Dzięki

 • I co zrobiłaś? Mam pootwierane kilkanaście zakładek, bo takie ciekawe artykuły u Ciebie znalazłam;) Szykuje się przyjemy wieczór z zieloną herbatą i Twoimi polecajkami:)

  • Cieszę się, mam nadzieję, że teksty się spodobały 😉

  • Zgadzam się, uważam, że Sylwia powinna to jakoś odpokutować 😉

 • Ula z prostoofinansach

  Dzięki, ale się zaczytałam. Warto było zajrzeć do polecanych linków 🙂

  • Cieszę się, że znalazłaś coś dla siebie 🙂

 • Dobry wpis 😉 Ciekawa inicjatywa z polecaniem postów z innych blogów. Ten artykuł o szczęściu chyba najlepszy 🙂

  • Dziękuję 🙂
   To prawda, artykuł o szczęściu jest naprawdę dobry 🙂

 • Ten dzień, kiedy wchodzisz do Sylwii na bloga, wróć, na jeden artykuł na blogu i już wiesz, że prędko stąd nie wyjdziesz.

 • Możesz mieć wszystko, ale nie wszystko naraz 🙂 Mój faworyt na tę chwilę. U Ciebie co jakiś czas dzięki takim listom można znaleźć coś ciekawego, dzięki

 • Bardzo dziękuję za polecenie moich materiałów! Czuję się zaszczycona, że umieściłaś je w gronie naprawdę świetnych i ciekawych artykułów!

  • To ja dziękuję za świetny, pomocny wpis 🙂

 • Sięgnęłam sobie po kilka polecanych artykułów 🙂 dziękuję Sylwia za ten wpis, bo już troszkę chciało mi się zaglądnąć w jakieś nowe miejsca. Pozdrawiam!

  • Cieszę się, że znalazłaś coś dla siebie 🙂

 • Super!! Szczególnie link o tym,co sprawia że życie jest piękniejsze i szczęśliwie 🙂

  Obserwuje 😀