„ROZMOWY Z BOGIEM” – CO MOGĄ WNIEŚĆ DO TWOJEGO ŻYCIA?

rozmowy z bogiem recenzja

Jakiś czas temu zachęcona pozytywnymi opiniami sięgnęłam po książkę „Rozmowy z Bogiem” Neale Donalda Walsha. Sama nie wiedziałam czego spodziewać się po tej pozycji, gdyż recenzje są naprawdę bardzo różne – od bardzo pozytywnych do skrajnie negatywnych. Dlatego ja postanowiłam wyrobić sobie swoja. I właśnie tą recenzją dzisiaj się z Wami dzielę.

Czym są „Rozmowy z Bogiem”? To książka, która daje odpowiedzi na pytania, które dręczą każdego z nas. Dlaczego nie jesteśmy szczęśliwi? Dlaczego sypią nam się związki? Dlaczego chorujemy? Dlaczego cierpimy? Dlaczego na świecie panuje niesprawiedliwość i wojny? Czy istnieje życie po śmierci? Jak zmienić swoje życie? Jak być szczęśliwym? I wiele, wiele innych.

Książka pisana jest w formie dialogu autora z Bogiem. I być może dlatego budzi sporo kontrowersji, bo autor uważa, że książka powstała z udziałem Boga. Sporo zawartych w niej treści nawiązuje do religii i obala wierzenia, jakie wpaja nam religia chrześcijańska i inne teologie.

Ja jednak osobiście podchodzę do tej książki w zupełnie inny sposób. Moim zdaniem nie powinna stanowić prawdy nakazanej, ani podważać niczyich wierzeń. Kwestia religii jest kwestią zupełnie indywidualną.

Dla mnie ta książka, a zwłaszcza pierwszy tom, jest najlepszym poradnikiem pozytywnego myślenia, na jaki kiedykolwiek trafiłam.

To idealna pozycja dla wszystkich tych, którzy chcieliby zmienić swój sposób myślenia, pozbyć się ograniczających przekonań, zmienić nastawienie na bardziej pozytywne i w końcu zacząć żyć szczęśliwie i w zgodzie ze sobą.

Treści zawarte w książce nawiązują trochę do tych, na które można natknąć się chociażby w „Potędze Podświadomości” Josepha Murphego albo w filmie „Sekret”. Jednak tutaj są przekazane w o wiele lepszej formie. W formie, która daje do myślenia, a jednocześnie pozwala wiele zrozumieć. Pokazuje, jak funkcjonuje nasza psychika. Odkrywa głęboko zakorzenione postawy i przekonania, które rządzą naszym życiem.  Przedstawia  prawa, które rządzą światem.  A wszystko opisane jest w bardzo przystępny i prosty sposób.

Ta książka dodaje wiary i wewnętrznego spokoju. Pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na swoje życie. Pozwala zrozumieć siebie. Poszerza horyzonty myślowe.

Książka składa się z trzech tomów. Ja przeczytałam wszystkie, chociaż przyznam, że najbardziej spodobał mi się Tom 1. Być może dlatego, że porusza tematy osobiste, związane z naszym własnym szczęściem i odpowiada na pytania dotyczące naszego życia.

Tom 2 tłumaczy bardziej szerokie podejścia, nawiązując do spraw nauczania, polityki i wojen. Porusza też tematy związane z ludzką seksualnością.

Tom 3 odpowiada na takie pytania, jak: czy istnieje życie po śmierci? Czy istnieje coś takiego jak czas? Czy istnieje życie na innych planetach?

„Rozmowy z Bogiem” to z pewnością książka, która zapada w pamięć i raczej trudno pozostać wobec niej obojętnym. Czy warto ją przeczytać? Uważam, że tak. Chociażby po to, żeby samemu wyrobić sobie opinię na jej temat. Moim zdaniem nawet jeśli jesteśmy sceptyczni do podejścia, które ukazuje autor, każdy z nas i tak może wyciągnąć z niej coś dla siebie. Zwłaszcza, jeśli w naszym życiu dominują negatywne myśli i ograniczające przekonania.

 

Czytaliście „Rozmowy z Bogiem”? Jakie są Wasze wrażenia? Podzielacie moją opinię czy może macie zupełnie inne odczucia?

 

 

5 Comments

    • Musiałabyś ją przeczytać, żeby się przekonać 🙂 ja sama też miałam mieszane uczucia sięgając po tą książkę, ale bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Zwłaszcza pierwszą częścią. Mnie ta książka dała dużo wewnętrznego spokoju, dlatego osobiście cieszę się, że po nią sięgnęłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.