KULEJESZ W ANGIELSKIM? JEST NA TO SPOSÓB!

kurs angielskiego za granicą - szkoła językowa na Malcie

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest bardzo ważna. A język angielski to już absolutne must have. Bez niego trudno znaleźć dobrą pracę, nie mówiąc już o tym, że to podstawa, żeby poradzić sobie za granicą. Tylko co zrobić, jeśli mimo wielu lat nauki angielskiego i tak mamy problem z dogadywaniem się?

Ja po skończeniu swojej edukacji teoretycznie znałam angielski dość dobrze, ale nie potrafiłam tej wiedzy użyć w praktyce. Kiedy tylko miałam coś powiedzieć w mojej głowie pojawiała się wielka dziura. Ulatywały mi słówka, mieszały mi się czasy, zaczynałam się jąkać. Dlatego zaczęłam chodzić na lekcje angielskiego. Tam otwarłam się na mówienie. Zaczęłam przełamywać lęk i nauczyłam się myśleć w tym języku. Niestety na co dzień nie mam zbyt wielu okazji do mówienia po angielsku. Brak praktyki sprawia, że kiedy mam rozmawiać z nowo poznaną osobę zaczynam się stresować.

Jakiś czas temu na jednym z blogów dowiedziałam się o konkursie organizowanym przez szkołę językową Maltalingua. Do wygrania był dwutygodniowy kurs języka angielskiego na Malcie wraz z zakwaterowaniem. Pomyślałam sobie wtedy, że to mógłby być świetny sposób na to, żeby przełamać swoje bariery i przy okazji podszkolić angielski. W końcu w takim miejscu jest się zmuszonym cały czas używać obcego języka. Oferta kursu wydała mi się bardzo fajna, więc postanowiłam spróbować. I tak zrobiłam. Co prawda nie wygrałam, ale zaczęłam rozważać opcję wyjazdu połączonego z nauką języka.

Kurs angielskiego za granicą

Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie brałam pod uwagę wyjazdu za granicę na kurs językowy. Zazwyczaj moje wakacje były czysto wypoczynkowe, a kurs angielskiego za granicą kojarzył mi się głównie z Anglią i kosmicznymi cenami. Nie miałam pojęcia, że na Malcie językiem urzędowym również jest angielski i że jest tam ponad czterdzieści szkół językowych. Okazuje się, że można połączyć naukę angielskiego z wakacjami na przepięknej, śródziemnomorskiej wyspie.

Alternatywa dla singli

Jednym z powodów, dla którego spodobała mi się taka opcja jest fakt, że aktualnie jestem singielką. Prawda jest taka, że jestem już w takim wieku, że wszystkie moje koleżanki mają swoje rodziny lub chociaż drugie połówki. W związku z tym jeśli nic się nie zmieni najprawdopodobniej w tym roku nie będę miała z kim pojechać na wakacje. A bardzo chciałabym wybrać się w jakieś ciepłe miejsce. Jednak samotne wczasy trochę mnie przerażają. Dlatego pomyślałam sobie, że taki kurs angielskiego na Malcie byłaby fajnym pomysłem. W takim miejscu można poznać mnóstwo fantastycznych osób z różnych krajów, zwiedzić piękną wyspę, a przy okazji podszlifować swoje umiejętności językowe.

Kiedy zaczęłam zastanawiać się nad opcją nauki języka angielskiego za granicą napisała do mnie Marta ze szkoły Maltalingua z propozycją współpracy. W pierwszym momencie nie zorientowałam się, że to ta sama szkoła, w której konkursie brałam udział. Chwilę poszperałam w Internecie i okazało się, że chodzi o to samo miejsce.

Kurs językowy Malta

Zatoka St. Julians – Malta

Język angielski na Malcie

Maltalingua to szkoła, która oferuje kursy angielskiego na Malcie. Jest jedną z nielicznych szkół na wyspie będących w brytyjskim posiadaniu oraz jedną z sześciu szkół z akredytacją EAQUALS (prestiżowej organizacji oceniającej szkoły językowe na całym świecie). Nauczyciele posiadają wysokie kompetencje udokumentowane międzynarodowymi certyfikatami Uniwersytetu Cambridge CELTA lub DELTA (lub ich odpowiedniki) lub lokalnym certyfikatem TEFL.

Szkoła oferuje kursy angielskiego na sześciu różnych poziomach od podstawowego do zaawansowanego. Oferuje też kurs intensywny, biznesowy, indywidualny oraz przygotowujący do międzynarodowego egzaminu IELTS. Maltaligua oferuje kursy dla dorosłych, gdzie większość kursantów jest w wieku od 20 do 40 lat. Oprócz tego organizowane są kursy dla młodzieży oraz kursy rodzinne, z których w czasie wakacji mogą skorzystać rodzice wraz z dziećmi. Jednym słowem każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, zazwyczaj 8-10 osób. Kursanci pochodzą z całego świata, co daje możliwość poznania mnóstwa osób i kultur oraz jest okazją, żeby poćwiczyć angielski, nie tylko na zajęciach, ale także po nich.

klasa Maltalingua

Klasa Maltalingua

Zakwaterowanie i dojazd

Szkoła oferuje wiele możliwości zakwaterowania, w zależności od indywidualnych potrzeb. Do wyboru są ekskluzywne apartamenty, hotele lub możliwość zamieszkania u maltańskiej rodziny. Wszystkie miejsca położone są w pobliżu szkoły. Na Maltę można dostać się korzystając z tanich linii lotniczych takich jak RYANAIR, WIZZ AIR albo AIRMALTA.

Rozrywka na śródziemnomorskiej wyspie

A co robić po zajęciach? O to nie trzeba się martwić. Standardowy kurs trwa 20 godzin tygodniowo, więc pozostaje mnóstwo wolnego czasu na wczasowanie. Szkoła Maltaligua znajduje się w jednej z najpiękniejszych miejscowości na Malcie St. Julian’s więc z pewnością nikt nie będzie się w tym miejscu nudzić. Z budynku szkoły można podziwiać widok na malowniczą zatokę. W pobliżu znajduje się mnóstwo restauracji, kawiarni i barów oraz klubów, które w większości oferują bezpłatny wstęp. Warto korzystać, zwłaszcza, że wykupując kurs dostajecie zniżkę do lokalnych sklepów i restauracji. Sama szkoła oferuje do dyspozycji kursantów na dachu swojego budynku duży taras z basenem, gdzie w każdy poniedziałek odbywają się pool party z możliwością zakosztowania lokalnych przysmaków (w cenie kursu).

Welcome Party i basen na dachu szkoły Maltalingua

Welcome Party i basen na dachu szkoły Maltalingua

Darmowe wycieczki

Na miejscu można skorzystać też z lekcji nurkowania czy wycieczek z przewodnikiem. Oprócz tego w cenę kursu wliczone są dwie darmowe wycieczki lub atrakcje tygodniowo. Dodatkowo można również wykupić płatne wycieczki. We wszystkim pomoże pracownik Maltalingua, który zajmuje się organizacją tego typu eventów. A wybór jest duży, bo szkoła oferuje zwiedzanie Malty oraz sąsiednich wysp słynących z turkusowej wody i karaibskiego stylu, a także rejs na Sycylię połączony ze zwiedzaniem wyspy.

Maltalingua kurs językowy

Malta – Valletta

Rabat dla czytelników

Dla osób, które zdecydują się na rezerwację kursu Maltalingua przygotowała rabat w wysokości 10 %. Co zrobić, żeby go otrzymać? Wystarczy przy rezerwacji kursu na stronie w uwagach wpisać hasło POLAND LOVES MALTA. Rabat jest ważny do końca 2016 roku.

Co Wy sądzicie o takim połączeniu nauki z wakacjami? Ja osobiście jeszcze nie wiem gdzie się wybiorę w tym roku. Ale zagraniczny kurs językowy, to jedna z opcji, które biorę pod uwagę. Tym co przekonuje mnie do wyboru Malty, oprócz możliwości oferowanych przez szkoły językowe takie jak Maltaligua jest klimat na wyspie. Podobno Malta jest państwem z najlepszym klimatem na świecie. Liczba dni słonecznych to około 300 dni rocznie. Dodatkowo to jedno z niewielu miejsc w Europie, gdzie jest zielono przez cały rok. Dlatego bez obaw można wybrać się tutaj poza sezonem. Ceny kursów też wtedy są o wiele niższe. Tak więc jest to bardzo atrakcyjna opcja.

 

Wpis powstał przy współpracy z Maltalingua

 


Dziękuję, że jesteś.

Jeśli spodobał Ci się wpis zapraszam Cię do tego, żebyśmy pozostali w kontakcie. Żeby mieć dostęp do wszystkich aktualności możesz polubić mój Fanpage na Facebooku,  profil na Google plus oraz śledzić bloga na Bloglovin.