JAK DODAĆ SOBIE PEWNOŚCI SIEBIE W DWIE MINUTY?

jak-zwiekszyc-pewnosc-siebie

Czeka Cię jakieś ważne spotkanie? Masz przedstawić komuś swój projekt? A może przed Tobą rozmowa kwalifikacyjna lub jakieś inne ważne wydarzenie? Chcesz dobrze wypaść? Jeśli tak to pewnie zastanawiasz się jak zwiększyć swoją pewność siebie?

Rzeczy, które możesz zrobić jest dużo, żeby dobrze wypaść jest dużo. Zaczynając od zdobycia teoretycznej wiedzy i przygotowania niezbędnych materiałów, poprzez odpowiedni strój, fryzurę, make-up. To wszystko jest ważne. Ale tak naprawdę najważniejsza jest Twoja postawa, Twój ton głosu, mowa Twojego ciała. Jednym słowem komunikacja niewerbalna. O tym, jaką rolę mowa ciała odgrywa w tym, jak jesteśmy postrzegani chyba nie muszę nikogo przekonywać. Podejrzewam, że większość z Was miała już nieraz styczność z tym tematem.

Dlatego od razu przejdę do konkretów:

Jak zwiększyć swoją pewność siebie w dwie minuty?

Zacznij od przypomnienia sobie jak zachowuje się osoba pewna siebie. Siedzi zgarbiona? Nie! Ma pochyloną głowę? Też nie! Stoi prosto, pewnie, nieraz trzyma ręce oparte na swoich biodrach. Kiedy siedzi jej plecy są pochylone lekko do tyłu, stopa często oparta jest o drugie kolano, a ręce skrzyżowane za głową. A jak Ty zachowujesz się tuż przed ważnym wydarzeniem, np. rozmową kwalifikacyjną? Zazwyczaj siedzisz z pochyloną głową, wpatrzony w swój telefon lub zerkając ukradkiem na swoją konkurencję. Z pewnością nie jest to postawa wskazująca na siłę i pewność siebie, a zupełnie odwrotnie.

Badania udowadniają, że postawa ciała ma wpływ na wytwarzanie się hormonów – testosteronu i kortyzolu. Siedząc przez jakiś w zgarbionej pozycji, z głową pochyloną w dół sprawiamy, że w naszym organizmie zmniejsza się poziom testosteronu (który jest hormonem siły i dominacji), a zwiększa się poziom kortyzolu (hormonu stresu).

Dlatego przed ważnym wydarzeniem, podczas którego chcesz wypaść dobrze i być bardziej pewnym siebie znajdź dwie minuty i stań w pozycji osoby pewnej siebie. Tyle czasu wystarczy, żeby w Twoim organizmie wzrósł poziom testosteronu, a zmniejszył się poziom hormonu stresu. Dzięki temu poczujesz się bardziej pewny siebie i będziesz lepiej postrzegany. Tym samym Twoje szanse na sukces wzrosną.

Jeśli temat Was zainteresował gorąco polecam Wam obejrzeć film, na podstawie którego powstał ten post. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji na temat tego jak dzięki mowie ciała można wpływać na swoją pewność siebie.

Co sądzicie o tym sposobie?

Jeśli ktoś z Was przetestuje tę metodę dajcie znać jakie przyniosła efekty. Ja próbowałam i faktycznie. Ta metoda całkiem nieźle działa 🙂


Dziękuję, że jesteś.

Jeśli spodobał Ci się wpis zapraszam Cię do tego, żebyśmy pozostali w kontakcie. Żeby mieć dostęp do wszystkich aktualności możesz polubić mój Fanpage na Facebooku,  profil na Google plus oraz śledzić bloga na Bloglovin.