CO ZROBIĆ, ŻEBY NIEMOŻLIWE STAŁO SIĘ MOŻLIWE

jak-zaplanowac-prace

Każdy z nas z pewnością może wymienić kilka rzeczy, które chciałby zrobić, jednak z jakichś powodów odkłada je w czasie. Często nie robimy czegoś, bo w naszym przekonaniu szansa na to, że się uda jest bardzo mała. Boimy się porażki, nie wierzymy, że możemy osiągnąć to co chcemy.

Dlaczego tak się dzieje? Z naszych przekonań. Wszystko siedzi w głowie. Więc co można zrobić, żeby zmienić sposób myślenia i ruszyć z miejsca?

1. Przyjrzyj się swoim myślom

Jeśli chcesz coś osiągnąć, zrobić coś nowego, coś co wymaga odwagi i pracy zastanów się na czym się skupiasz. Założę się, że myślisz głównie o tym, co będzie jeśli Ci się nie uda. Skupisz się na rozczarowaniu, na tym co możesz ewentualnie stracić. Myślisz o tym, czego nie chcesz. O tym, że ktoś Cię wyśmieje, że potwierdzisz to, że jesteś do niczego. Zgadłam? Jeśli tak, nie przejmuj się. Nie tylko Ty masz takie obawy. Każdy odczuwa strach i lęk. Jednak skupiając się na nim i na negatywach masz niewielkie szanse osiągnąć to co chcesz. Większa szansa, że faktycznie pójdzie po Twojej myśli i wcale nie osiągniesz tego, co chciałeś. Pamiętaj też, że Twoja podświadomość nie rozumie słowa NIE. Więc jeśli mówisz sobie, że czegoś NIE chcesz, tak naprawdę Twoja podświadomość słyszy, że tego chcesz. I w ten sposób powodujesz samospełniającą się przepowiednię.
Jak możesz to zmienić?

2. Skup się na tym czego chcesz

Myśl o tym, co chcesz osiągnąć. O końcowym rezultacie. Odrzuć myśli o niepowodzeniu, o tym co będzie, jeśli się nie uda. Wyjdź z założenia, że musi się udać. Że już się udało. Skup się na tym, jak się będziesz czuć, kiedy zrealizujesz to co zamierzałeś. Należysz do osób, które zamiast na pozytywach skupiają się głównie na tym, co może pójść nie tak? Tutaj [KLIK] dowiesz się, jak przestać się zamartwiać na zapas.

3. Użyj wizualizacji

Wyobrażaj sobie efekt końcowy Twojej pracy. Poczuj się tak, jakbyś już osiągnął to co zamierzałeś. Wyobraź sobie jak wyglądasz, jak się czujesz, co posiadasz. Ciesz się tym w swojej wyobraźni.

4. Zabierz się do pracy

Jesteś już zorientowany na to, co chcesz osiągnąć. Skupiasz swoje myśli na pozytywnym rezultacie. Teraz nie pozostaje nic innego jak wziąć się na odwagę i zabrać się do roboty. Nadal szukasz wymówek? Zajrzyj tutaj 😉 [KLIK]

 

Pamiętaj, że jeśli czegoś nie robisz, mimo, że chcesz to najczęściej kieruje Tobą strach. Jeśli uda Ci się przełamać ten wzorzec w głowie i uwierzysz, że może Ci się udać nie będzie dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Masz takie same możliwości jak Ci, którzy osiągają to o czym Ty marzysz. Musisz tylko w to uwierzyć.


Dziękuję, że jesteś.

Jeśli spodobał Ci się wpis zapraszam Cię do tego, żebyśmy pozostali w kontakcie. Żeby mieć dostęp do wszystkich aktualności możesz polubić mój Fanpage na Facebooku,  profil na Google plus oraz śledzić bloga na Bloglovin.