WEŹ ŻYCIE W SWOJE RĘCE

jak-polubic-siebie

Zdarza Ci się, że narzekasz na swoje życie? Wydaje Ci się, że nie masz na nie wpływu? Myślisz, że o wszystkim decyduje los i czynniki zewnętrzne? Jeśli tak jest w poniższym poście spróbuję uświadomić Ci, że nie masz racji. Owszem, pewne okoliczności mogą stanąć Ci na przeszkodzie w osiągnięciu szczęścia, ale tylko od Ciebie zależy czy się temu biernie poddasz czy zawalczysz o siebie i życie jakiego pragniesz.

Na początku warto zrozumieć kilka rzeczy:

Liczy się tylko teraźniejszość

Żyjesz nie wczoraj, nie jutro, a teraz. Nie rozpamiętuj tego co było, bo to niczego nie zmieni. Wybacz sobie swoje niepowodzenia i wyciągnij wnioski. Nie odkładaj też niczego na później. Wykorzystuj okazje. Bądź wdzięczny z to co masz. Z pewnością masz wiele, musisz tylko sobie to uświadomić.

Tylko Ty decydujesz o swoim życiu

To Ty podejmujesz decyzje i Ty ponosisz ich konsekwencje. Jeśli coś idzie nie tak nie zrzucaj winy na innych ani na okoliczności. Pamiętaj, że nikt nie może Cię zranić ani wykorzystać jeśli sobie na to nie pozwolisz.

Nastawienie ma wielką moc

To jak postrzegasz swoje życie zależy głównie od Twojego nastawienia. Jeśli widzisz wszędzie zło, oszustwo i cierpienie nieważne jak wielki sukces osiągniesz i jakie dobra zgromadzisz – nie uzyskasz szczęścia. Prawdziwą radość życia możesz osiągnąć kiedy nauczysz się cieszyć małymi rzeczami i zaczniesz dostrzegać dobro w innych ludziach i otaczającym Cię świecie .

Nie ma nic za darmo

Pamiętaj, że osiągnięcie celów i zmiana swojego życia wymaga pracy. Jeśli decydujesz się coś zmienić i zadbać o swoje szczęście musisz zdać sobie sprawę, że aby to osiągnąć musisz pracować każdego dnia. Małymi kroczkami ale sukcesywnie musisz zmieniać stare nawyki i przekonania.

 

Jeśli zapoznałeś się z powyższymi punktami i nadal decydujesz się coś zmienić w swoim życiu poniżej przedstawię Ci kilka wskazówek, jak tego dokonać:

Zastanów się czego pragniesz

Zastanów się co chciałbyś robić w życiu, jak wyglądać, gdzie być, co osiągnąć. Wypisz wszystkie swoje cele na kartce.

Odpowiedz sobie na pytanie „co byś zrobił, gdyby Twój strach nie istniał?”

Pomoże Ci to uświadomić sobie czego naprawdę chcesz oraz czego się obawiasz. Pamiętaj, strach tak naprawdę istnieje tylko w Twojej wyobraźni. To on trzyma Cię w miejscu. Jeśli sobie to uświadomisz łatwiej będzie Ci sobie z nim poradzić.

Uwierz, że potrafisz zmienić swoje życie

Twój potencjał jest ogromny, możesz bardzo wiele, jeśli tylko w to uwierzysz. Tutaj może pomóc Ci wizualizacja. Wyobrażaj sobie, że jesteś osobą jaką pragniesz być. Wyglądasz, poruszasz się, zachowujesz tak jak ten ktoś kim pragniesz się stać. Osiągnąłeś to o czym marzysz. Jak się czujesz? Wyobraź sobie, że to masz. Użyj wszystkich zmysłów.

Zastanów się co musisz zrobić, żeby osiągnąć to o czym marzysz

Samo myślenie nie wystarczy. Aby zmienić swoje życie trzeba zacząć działać. Wypisz na kartce jakie działania musisz podjąć aby osiągnąć swoje cele i zacznij działać!

Otaczaj się ludźmi mądrzejszymi od siebie

To pozwoli Ci się rozwijać i czerpać motywację. Ogranicz natomiast kontakty z osobami, które mają negatywne nastawienie i próbują Cię przekonać, że i tak się nie uda. Jeśli nie jest to możliwe bo są to Twoi bliscy, nie pozwól by Cię stłamsili. Reaguj na ich krytykę mówiąc, że nie jest Ci potrzebna, a to czego od nich oczekujesz to wiara w Ciebie i wsparcie.

Nie daj się swojemu wewnętrznemu krytykowi

Z pewnością nieraz będziesz słyszeć w swojej głowie słowa typu: „i tak Ci się nie uda”, „nie nadajesz się do tego”. Nie słuchaj ich. Głos w Twojej głowie często nie ma racji. Tak naprawdę kieruje nim strach. On nie chce wyjść ze swojej strefy komfortu i zrobi wszystko, żebyś w niej pozostał.

Bądź odważny

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu i pracować nad realizacją swoich celów nie możesz stać w miejscu. Musisz przełamywać swoje granice i iść do przodu. To nie jest łatwe, ale nikt nie każe rzucać Ci się od razu na głęboką wodę. Działaj sukcesywnie, krok po kroku. Za każdym razem kiedy uda Ci się przełamać jakąś barierę lub osiągnąć choć jeden mały cel poczujesz ogromną radość i chęć dalszego działania.

Nie zrażaj się niepowodzeniami

One są naturalną częścią ludzkiej egzystencji. Jeśli coś Ci się nie udało spróbuj jeszcze raz. Być może to jeszcze nie Twój czas. A może to nad czym pracowałeś nie było dla Ciebie. Może w tej sytuacji warto coś zmodyfikować, zmienić?

Nagradzaj się

Nie samą pracą człowiek żyje. Zrób też coś dla siebie. Wybierz się do kina, kup sobie coś ładnego, wyjedź na weekend. Zadbaj o siebie i swoje dobre samopoczucie.

 

Jeśli przeczytałeś ten artykuł do końca istnieje duża szansa, że wykorzystasz te wskazówki i rozpoczniesz zmianę siebie i swoją prywatną walkę o szczęście. Tego Ci życzę 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.