W CZYM TKWI SEKRET ATRAKCYJNEJ OSOBOWOŚCI ?

atrakcyjna-osobowosc

Zastanawiasz się czasem jak to jest, że niektórzy ludzie po prostu przyciągają do siebie innych. Mają mnóstwo znajomych, świetnego partnera, są lubiani i osiągają wiele sukcesów. Zastanawiasz się co sprawia, że ich osobowość jest tak atrakcyjna? Tak naprawdę cały sekret tkwi w trzech cechach, które posiadają i które Ty też możesz w sobie wypracować.

Każdy z nas pragnie być lubiany i akceptowany przez innych. Chcemy otaczać się ludźmi, którzy cenią nas za to jakimi jesteśmy. Nie chcemy niczego udawać, czuć się spięci, gorsi czy krytykowani. I w tych potrzebach tkwi cały sekret. Jeśli damy innym to, co sami pragniemy od nich otrzymać nasze relacje poprawią się oraz zyskamy sympatię i zaufanie nowo poznanych osób.

Akceptacja

Pierwszą z trzech cech, która ma kluczowe znaczenie w relacjach z innymi jest akceptacja. Wszyscy pragniemy przebywać z ludźmi, którzy lubią nas takimi, jakimi jesteśmy i przy których czujemy się swobodnie. Dlatego jeśli pragniesz przyciągnąć do siebie ludzi daj im poczucie, że są przez Ciebie akceptowani. Krytyka, wytykanie błędów lub pokazywanie komuś, że jest się od niego lepszym w niczym nie pomoże, a może tylko zaszkodzić. Daj odczuć drugiej osobie, że nie musi Ci niczego udowadniać, żeby zasłużyć na Twoją aprobatę. Uwierz w nią i pozwól jej być sobą. Nie zapominaj o tej zasadzie również w swojej relacji z partnerem. Większość z nas próbuje zmienić drugą osobę mówiąc jej co robi źle i jaka powinna być. Takie zachowanie może przenieść tylko efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli chcesz, żeby ktoś się zmienił uwierz w niego oraz zauważ w nim kogoś kim chciałbyś, żeby był.

Aprobata

Aprobata to coś więcej niż akceptacja i oznacza ona, że znajdujemy w drugiej osobie coś, co lubimy. Każdy człowiek posiada cechy, które zasługują na aprobatę. Warto ich poszukać w drugiej osobie i dać jej odczuć, że coś nam się w niej podoba. Dobrze przy tym skupić się na cechach, które nie są oczywiste. Jeśli rozmawiasz z piękną osobą nie musisz komplementować jej urody, gdyż z pewnością jest tego świadoma i nie potrzebuje potwierdzenia. Jednak jeśli zauważysz, że np. piecze pyszne ciasta nie wahaj się pochwalić jej zdolności. Szczera aprobata z twojej strony może sprawić również, że druga osoba zacznie się zmieniać w pozytywny sposób, po to żeby zasłużyć na aprobatę, również ze względu na swoje inne cechy.

Podziw i uznanie

Staraj się traktować innych w sposób indywidualny i wyjątkowy. Pokaż im, że ich doceniasz oraz, że są dla Ciebie ważni. Kiedy jesteś z kimś umówiony nie każ na siebie czekać, a jeśli nie możesz się z kimś spotkać w danym terminie powiadom tę osobę, że spotkasz się z nią tak szybko jak tylko możliwe. Pamiętaj, że każdy z nas pragnie być dla innych kimś wyjątkowym. Dlatego zwracaj się do każdego indywidualnie, po imieniu, wyróżniaj każdą osobę, wyrażaj jej swoje podziękowanie oraz pokaż jej, że ją cenisz. Stosuj tę zasadę zarówno w kontaktach prywatnych, jak i biznesowych. Nie traktuj ludzi jak klientów, ale włóż swój wysiłek w to, żeby zapamiętać imię danej osoby, najważniejsze informacje na jej temat i daj jej odczuć, że jest kimś ważnym, a nie tylko częścią tłumu.

Tylko traktując innych dobrze oraz dając im odczuć, że ich akceptujemy i są dla nas wyjątkowi możemy liczyć na sympatię i zaufanie. To tak oczywiste, a jednak często o tym zapominamy. Jeśli kogoś lubisz i cenisz daj mu to odczuć. Powiedz mu, za co go podziwiasz. Pozwól mu poczuć jaki jest wspaniały. Wzmacniaj jego wartość. To przyniesie korzyści obu stronom relacji. Atrakcyjna osobowość to w głównej mierze sposób, w jaki traktujemy innych.

 

3 Comments

  1. Po przeczytaniu artykułu czuję się już bardziej atrakcyjny. W grę wchodzi również przyciąganie ale to już grubszy temat i trzeba wiedzieć chociaż co to jest podświadomość, a większość ludzi nie ma pojęcia

  2. „Chcemy otaczać się ludźmi, którzy cenią nas za to jakimi jesteśmy. Nie chcemy niczego udawać, czuć się spięci, gorsi czy krytykowani. I w tych potrzebach tkwi cały sekret.” – Dokładnie 🙂

  3. Tak, to prawda i chociaż każda z tych trzech cech jest do siebie podobna do siebie, to jednak każda ma inny odcień. Dodałbym do tego zdrową asertywność i mamy idealny przepis na utrzymywanie doskonałych relacji z innymi. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.