TYM RAZEM TROCHĘ O MNIE :)

liebster-blog-award

Tym razem nie będę się tutaj mądrzyć, ale dam się Wam trochę poznać:) A to za sprawą nominacji do Liebster Blog Award, którą otrzymałam od Mileny z bloga Monotematyczna Ona.

W ramach nominacji do tej zabawy zostałam wytypowana do odpowiedzi na 11 pytań. Otrzymanie nominacji jest bardzo miłe, więc nie mogło zabraknąć odpowiedzi na nie 🙂

Tak więc nie przedłużam, tylko odpowiadam:

1. Czym dla Ciebie jest motywacja i czy jest Ci w ogóle do czegoś potrzebna?

Dla mnie motywacja jest czymś, co mam z natury. Nie potrzebuję bodźców zewnętrznych do tego, żeby zmotywować się do określonych działań. Wystarczy, że coś sobie postanowię lub czegoś chcę. To samo w sobie mnie motywuje do tego, żeby to zrobić i wytrwać do końca. Dzięki temu jestem dość dobrze zorganizowana, systematyczna i wytrwała.

2. Co daje Ci blogowanie?

Blogowanie daje mi przede wszystkim dużo satysfakcji. Świadomość, że są osoby, które chętnie czytają moje posty, które czerpią z nich inspirację i siłę sprawia, że chce mi się to robić nawet w momentach zwątpienia. Dzięki blogowaniu nabrałam też większej pewności siebie, nauczyłam się lepiej radzić sobie z krytyką oraz  zaczęłam bardziej otwarcie wyrażać swoje zdanie.

3. Ulubiona książka ostatnich miesięcy?

Clarissa Pinkola Estés „Biegnąca z wilkami.” Książka jest dość gruba i potrzeba trochę czasu, żeby ją przeczytać i zrozumieć, jednak warto. To pozycja, którą powinna przeczytać każda kobieta.

4. Kreatywny sposób na spędzenie wolnego czasu to?

Blogowanie 😉 To zdecydowanie jedna z bardziej kreatywnych form spędzania wolnego czasu.

5. Najlepsze odkrycie ostatnich miesięcy – blog, kanał na Youtube, inne?

Ostatnimi czasy trochę ograniczyłam czas spędzany on-line, dlatego wracam głównie do znanych mi blogów i kanałów na youtube.

6. Film, który coś w Tobie zmienił, albo przynajmniej skłonił do refleksji?

Przychodzi mi tutaj na myśl film: “Hellen Keller – The Story of My Life”. To film biograficzny, opowiadający historię  Hellen Keller, która urodziła się ślepa i głucha. Osoba Hellen, jak i jej opiekunki Anne Sullivan pokazały mi, że tak naprawdę nie ma barier. Dzięki konsekwencji, wytrwałości, chęci i wierze w siebie można osiągnąć rzeczy z pozoru niemożliwe, pomimo przeszkód.

7. Masz do wyboru miasto czy wieś? Gdzie postanawiasz się osiedlić na stałe i dlaczego?

Miasto, ale niezbyt duże. Nie przepadam za zgiełkiem i wyścigiem szczurów, jaki panuje w dużych miastach. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi spokój i trochę wolniejszy tryb życia. Mimo to lubię wyjść do ludzi, dlatego średniej wielkości miasto jest jak najbardziej dla mnie.

8. Jeden, sprawdzony patent na bycie lepiej zorganizowanym człowiekiem to według Ciebie?

Wyzbycie się wymówek 🙂 To krok pierwszy. A później trzeba zrobić mały remanent w swoim dotychczasowym życiu, wyzbyć się największych, bezproduktywnych pożeraczy czasu i zacząć lepiej planować swój dzień. No i trzeba trzymać się tego planu. Przynajmniej w najważniejszych punktach.

Tak więc: Dobry plan + brak wymówek + samodyscyplina = dobra organizacja 🙂

9. Ulubiony suchar, kawał, żart?

Niestety nie mam w ogóle pamięci do kawałów, dlatego nie jestem w stanie żadnego sobie przypomnieć.

10. Najgorszy tekst na podryw to?

Takich tekstów jest naprawdę wiele. Generalnie wszelkie sztuczne, przekoloryzowane teksty  i zbytnie słodzenie sprawiają, że facet na miejscu jest spalony.

11. Najlepsze wspomnienie z wakacji?

Mam mnóstwo pięknych wspomnień i chyba trudno wybrać mi najlepsze. Każdy dzień spędzony w nowym miejscu, na wyjeździe wspominam fantastycznie. Nawet z pozoru nieudane wyjazdy, np. w miejsca, gdzie wszędzie było daleko i nie było tam co robić, albo kiedy ciągle padał deszcz wspominam naprawdę fajnie i z uśmiechem.

Oto moje pytania:

 1. Wybierasz być czy mieć?
 2. Jaki jest Twój sposób na udany dzień?
 3. Jak opisałbyś/opisałabyś siebie w pięciu słowach?
 4. Co najbardziej podziwiasz w innych osobach?
 5. Co najbardziej drażni Cię w innych osobach?
 6. Co dodaje Ci najwięcej motywacji?
 7. Jaka jest Twoja ulubiona forma aktywności fizycznej?
 8. Jaki jest Twój sposób na stres?
 9. Co masz do zaoferowania światu?
 10. Jak smakuje Twoje życie?
 11. Co sprawiło, że zacząłeś/zaczęłaś blogować?

Tym razem postanowiłam nie typować żadnego konkretnego bloga. Za to zapraszam do zabawy wszystkich, którzy mają na to ochotę lub chcą dać się lepiej poznać. Odpowiadajcie tutaj w komentarzach lub u siebie na blogach. Czujcie się zaproszeni do zabawy i nie krępujcie się udzielać odpowiedzi na moje (niełatwe) pytania 🙂